Napjainkban már a kisebb kivitelezések esetében is a legtöbb beton szolgáltatja az alapot, amellett, hogy a különféle támasztékok is ebből az alapanyagból kerülnek megformázásra. Ez utóbbi művelet azonban nagy körültekintést és precizitást igényel, hiszen bizonyos esetekben pár centiméternyi eltérés is komoly problémákat okozhat.
A szükséges alakzat létrehozása ilyenkor zsaluanyag segítségével történik. Egyszerűbb projekteknél a jól bevált fa jelentheti a legoptimálisabb megoldást, hiszen ez széles körben elérhető és aránylag olcsónak tekinthető. Mielőtt azonban döntenénk, feltétlenül érdemes nagyon alaposan átgondolni, melyik zsaluanyag pontosan milyen előnyökkel és hátrányokkal rendelkezik, majd a körülmények és az elvárásaink tükrében határozni. Tudniillik a fa vonatkozásában mindenképpen számolnunk kell azzal, hogy ez a matéria csak egy bizonyos fokig terhelhető. Efölött ugyanis fennáll a veszélye annak, hogy eldeformálódik, ami azt eredményezi, hogy nem a kívánt formát kapjuk a beton megszilárdulását követően.
Nagyobb volumenű munkálatok során éppen ezért más típusú zsaluanyag alkalmazása az ajánlott. Rendkívül nagy népszerűségnek örvend a műanyag, lévén a mai modellek már elég strapabírók, ugyanakkor alacsony kiadást jelentenek, még komolyabb mennyiség esetén is. Ráadásul a legmodernebb darabok összeillesztése pillanatok alatt megvalósítható, ami szintúgy könnyebbséget jelent. Arról se feledkezzünk meg, miszerint egy ilyen zsaluanyag speciális eszközök nélkül is méretre vágható, ellenben például az acéllal. Ám ezzel együtt ez utóbbi is komoly segítséget jelenthet. Tudniillik a fém zsaluanyag a leginkább ellenálló mind közül, moduláris kialakításuk pedig egyszerűvé teszi a szakemberek dolgát. A legfontosabb tehát, hogy mindig az adott feladathoz leginkább passzoló eszköz mellett tegyük le a voksunkat, hiszen csak így érhetünk el kifogástalan eredményt.